Lista aktualności Lista aktualności

Święto Drzewa w Nadleśnictwie Krościenko

Z okazji "Święta Drzewa" dn. 10 października na terenie Leśnictwa Grywałd na stokach góry Marszałek uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych z Krościenka posadzili kilkanaście szt Jodeł, Sosen, Buków i Brzozy.

W ten sposób szkoła włączyła się w obchody "Święta Drzewa" - ogólnopolskiej i międzynarodowej akcji organizowanej przez Klub Gaja. Tegoroczne Święto Drzewa obchodzone pod hasłem Drzewo Wolności zostało objęte patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który zachęcał wszystkich rodaków do różnorodnych form obchodów  25 lat Wolności.

Pod okiem doświadczonego pracownika Nadleśnictwa - podleśniczego Andrzeja Pierwoły młodzież po uprzednim przygotowaniu powierzchni posadziła drzewka ciesząc się , że w przyszłości będzie mogła odwiedzać i pielęgnować owoce swojej pracy. Dla uczniów najbardziej zaangażowanych w prace Nadleśnictwo przekazało nagrody - albumy przyrodnicze i turystyczne mapy regionu.

Pogoda była piękna więc akcję zakończono na spacerze szlakiem turystycznym podziwiając rozległe panoramy na Pieniny i Beskid Sądecki.