Lista aktualności Lista aktualności

II etap konkursu przyrodniczego za nami

W 8 Szkołach na terenie Nadleśnictw Krościenko i Nowy Targ przeprowadzono etap rejonowy konkursu "Poznajmy nasze Lasy i ojczystą przyrodę"

Za pomocą jakiego przyrządu leśniczy mierzy drewno? Czym jest nalot? Co jest plonem w lesie? Które zabiegi prowadzone przez leśników w lesie są zabiegami pielęgnacyjnymi? Na czym polega cechowanie drewna? Jak rozpoznać podstawowe gatunki drzew na Podhalu?

Odpowiedź na te pytanie i wiele innych musieli znać uczestnicy II (rejonowego) etapu Konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczysta przyrodę” organizowanego wspólnie przez Nadleśnictwa Nowy Targ i Krościenko. Po I etapie, w  którym brało udział  1103 dzieci z 70 szkół Podhala, Orawy i Spisza laureaci spotkali się 5 kwietnia w 8 Szkołach  gdzie odbyły się Konkursy Rejonowe, w których wzięło udział 206 uczestników.

Na terenie Nadleśnictwa Krościenko laureaci z I etapu rywalizowali w Szkole Podstawowej w Krościenku oraz Czarnej Górze. Do finału zakwalifikowali się:

Marzena Kukla - Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawnicy - 38 pkt ( + 17 pkt dogrywka)

Tomasz Opyd - Szkoła Podstawowa nr1 Krościenko - 38 pkt (+ 16 pkt dogrywka)

Bartosz Tkaczyk - Szkoła Podstawowa w Maniowach  - 36 pkt

Gizak Szymon - Szkoła Podstawowa w Jurgowie - 31 pkt

Marcelina Górnik - Szkoła Podstawowa w Czarnej Górze - 26 pkt  ( + 19 pkt dogrywka)

Natalia Skiba - Szkoła Podstawowa w Groniu - 26 pkt  (+ 15 pkt dogrywka)

Z każdego  konkursu rejonowego do finałowej rozgrywki awansowało troje dzieci, które 29 maja 2018 roku będą rywalizować w finałowej rozgrywce o statuetkę sowy. Lista finalistów poniżej – serdecznie im gratulujemy i zapraszamy na finał.