Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Oferta edukacyjna

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą edukacyjną Nadleśnictwa.

Nadleśnictwo Krościenko organizuje co roku w czerwcu na terenie rezerwatu przyrody „Biała Woda"  konkurs - plener plastyczny. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych działających na terenie Nadleśnictwa. W maju br. oficjalna informacja o konkursie i jego terminie będzie podana na stronie Nadleśnictwa oraz będzie wysyłana do szkół. Więcej na temat organizowanego pleneru można przeczytać na stronie w aktualnościach.


Po wcześniejszym uzgodnieniu pracownicy Służby Leśnej Nadleśnictwa uczestniczą  w zajęciach z dziećmi i młodzieżą szkolną związanych z różnymi imprezami okolicznościowymi np: corocznym "Świętem Drzewa", konkursami ekologicznymi, konkursami organizowanymi ze Strażą Pożarną oraz prowadząc zajęcia na tematy przyrodniczo-leśne. Zapraszamy do wspólnych wycieczek edukacyjnych szlakami turystycznymi po najpiękniejszych zakątkach Nadleśnictwa: szczególnie w Małych Pieninach, Leśnictwie Szczawnica oraz  Niedzica.


Co roku RDLP w Krakowie organizuje konkurs fotograficzny "Leśne Inspiracje", którego pierwszy etap jest rozstrzygany jest do końca listopada na szczeblu każdego Nadleśnictwa. W 2013 roku przewodnim tematem konkursu był poranek w lesie. W bieżącym roku będzie to tematyka związana z gospodarką leśną.

Fot. Roberta Zielińskiego "Woda w lesie"