Lista aktualności Lista aktualności

Wyniki III etapu konkursu przyrodniczego

Znamy już rozstrzygnięcie IV edycji Konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę"

Nadleśnictwo Krościenko informuje, że pełne wyniki III etapu konkursu znajdują się na stronie Nadleśnictwa Nowy Targ:  LINK

 

Gratulujemy uczestnikom  wiedzy przyrodniczej, szczególnie gdy 21 finalistów  zostało wyłonionych  z 730 osób biorących udział  w eliminacjach w  I i II etapie konkursu. Najwyżej sklasyfikowanym finalistą z terenu naszego Nadleśnictwa okazała się Marzena Kukla  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy, która zajęła 4 miejsce (po dogrywce).

 

 

Opis II etapu:

Już po raz czwarty w wybranych szkołach podstawowych odbył się etap rejonowy Konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę". Organizatorami konkursu jest Nadleśnictwo Nowy Targ wspólnie z Nadleśnictwem Krościenko.

Do tegorocznej edycji Konkursu przystąpiła rekordowa liczba 57 szkół podstawowych z Powiatów Nowotarskiego i Tatrzańskiego, w których przystąpiło do rywalizacji na etapie szkolnym 731 dzieci. W jej wyniku, w każdej z biorących udział w konkursie szkół, wyłonione zostały po 3 osoby najlepszych uczniów, którzy w dniu 22 marca przystąpiły do dalszej rywalizacji na etapie rejonowym. Po rozwiązaniu przez uczestników testu złożonego z 30 pytań, każda z siedmiu Komisji Konkursowych wyłoniła trzy osoby, które uzyskały największą ilość punktów i zakwalifikowały się do finału.

Rywalizacja na tym etapie na terenie Nadleśnictwa Krościenko miała miejsce w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Krościenku  n/Dunajcem.  Laureatami II etapu konkursu zostali:

I miejsce: Adrianna Wiercioch  27 pkt. ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy

II miejsce: Marzena Kukla 25 pkt ( po dogrywce) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy

III miejsce: Tomasz Ligas 25 pkt ( po dogrywce) ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej

Finał Konkursu odbędzie się w Wiacie Edukacyjnej Nadleśnictwa (Nowy Targ ul. Składowa) 24 maja 2016 roku o godzinie 10.00.

O szczegółach będziemy wszystkich zainteresowanych informować mailami na adresy podane w zgłoszeniach do konkursu.

Do zobaczenia w maju.