Lista aktualności Lista aktualności

Wyniki II etapu X edycji konkursu przyrodniczego

WYNIKI ETAPU REJONOWEGO

Ukończyliśmy kolejny etap Konkursu pn. „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”! Na uczestników tegorocznego etapu rejonowego czekał niezwykle trudny test, z którym musieli się dzielnie zmierzyć.

19 marca 2024 roku leśnicy wspólnie z nauczycielami przeprowadzili najbardziej wymagający logistycznie etap naszego konkursu! W 12 lokalizacjach na terenie dwóch powiatów 261 uczniów stanęło do walki o finał X edycji konkursu. Z każdego rejonu wyłoniono finałową trójkę, która wykazała się największą wiedzą, a tegoroczny etap rejonowy wymagał jej bardzo dużo! 

Listę zakwalifikowanych do finału dzieci wraz z ich wynikami wszyscy zainteresowani znajdą w załączniku poniżej. Finał przeprowadzony zostanie 23 maja 2024 r. w Nowym Targu, a na jego zwycięzców czekają już specjalnie personalizowane na potrzeby konkursu statuetki sów, będące główną wygraną w Konkursie.

Kto chce może także samodzielnie rozwiązać test, który pisali uczestnicy w szkołach, a potem na podstawie klucza go ocenić i porównać osiągnięty wynik, do wyników najlepszych uczniów. Zachęcamy do jego rozwiązania wszystkich, ale zwłaszcza rodziców. Może okazać się, że nasze pociechy mają większą wiedzę przyrodniczą od Was samych. Testy i ich rozwiazania znajdą Państwo na stronie Nadleśnictwa Nowy Targ klikając na poniższy link: