Lista aktualności Lista aktualności

Sezon imprez sportowych za nami

Na terenie Nadleśnictwa w bieżącym roku gościliśmy aż 18 imprez sportowych.

Zawody rowerowe Cyklokarpaty edycja w Szczawnicy zakończyły tegoroczny sezon imprez sportowych, rozgrywanych na terenie Nadleśnictwa Krościenko. Zawodnicy nie mieli łatwego zadania. Deszcz towarzyszył im przez cały wyścig, a trasy pokryły się warstwą błota. Mimo trudnych warunków na starcie zameldowało się 227 zawodników i 18 zawodniczek. Rywalizowali na trzech trasach o długościach: 24km, 51km i 66km, które poprowadzone zostały przez teren Leśnictw: Szczawnica, Czarna Woda, Jaworki i Stare.

W 2017 roku gościliśmy na swoim terenie aż 18 imprez sportowych.  Tylko we wrześniu odbyły się biegi: Maraton Gorce, UltraJanosik i Bieg 7 Dolin oraz  wspomniane już zawody rowerowe Cyklokarpaty. Sezon startów rozpoczął się w styczniu od biegu TRIADA w okolicach Krościenka. Następnie odbyła się zimowa edycja UltraJanosika, a w 22 kwietnia miały miejsce Biegi w Szczawnicy, które rozpoczęły letni, niezmiernie intensywny sezon zawodów, trwający nieprzerwanie do końca września.

Gościliśmy również dwie nowe imprezy, które ucieszą zwolenników kolarstwa górskiego: Ochotnica MTB 4 Towers oraz Dare2b MTB Maraton. Obie miały miejsce w drugiej połowie sierpnia.

Do najbardziej lubianych przez organizatorów miejsc na terenie naszego Nadleśnictwa z pewnością zaliczyć można masyw Lubania.  Tylko w tym roku przez jego wierzchołek prowadziły trasy 10 różnych imprez sportowych.  Ponadto w okolicy wieży widokowej odbyły się Msze Święte, rajdy i piknik. Równie dużą popularnością cieszyło się pasmo Radziejowej z  Przehybą oraz pasmo Małych Pienin.

Dziękujemy wszystkim organizatorom za udaną współpracę, a w szczególności za przestrzeganie zasad związanych z udostępnianiem lasu. Do zobaczenia za rok!