Lista aktualności Lista aktualności

Rodzinne granie w śmieciobranie

25 kwietnia 2015r odbyły się IV drużynowe zawody w sprzątaniu brzegu Jeziora Czorsztyńskiego.

       Rodzinne granie w śmieciobranie to zawody, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. By wziąć w nich udział  wystarczy zebrać zespół, otrzymać worki i rękawice i wyruszyć na dwugodzinne wspólne zbieranie śmieci. Po zakończeniu zawodów i poczęstunku przy ognisku oraz zabawach dla najmłodszych następuje ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Imprezę organizuje Stowarzyszenie "Sprężyna  - Centrum Edukacji Nieformalnej", które promuje ideę "edukacji przez całe życie". 

        W tym roku podczas  IV edycji ( 25 kwietnia ) czynny udział w w zawodach wzięli pracownicy Nadleśnictwa Krościenko, którzy w składzie: Andrzej Pierwoła, Tomasz Dziedzic, Anna Dziedzic oraz Jakub Dziedzic zajęli 3 miejsce w kategorii najbardziej wielopokoleniowej drużyny.

        Ogółem w zawodach wzięło udział 220 zawodników ( 104 po stronie gminy Czorsztyn i 106 po stronie gminy Łapsze Niżne + 11 na kajakach) oraz 26 wolontariuszy. Cieszy szczególnie duża ilość najmłodszych uczestników, u których uwrażliwienie na piękną i czystą przyrodę stanowi jeden z głównych celów takich akcji.   Łącznie zebrano 690 worków w ciągu 2 godzin !!

... więcej informacji . . .