Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Krościenko gości nowe imprezy sportowe

W sierpniu Nadleśnictwo Krościenko będzie gospodarzem aż trzech imprez sportowych. Dwie z nich odbędą się w masywie Lubania, czyli na terenie Leśnictwa Ochotnica i Leśnictwa Grywałd.

W sobotę 12.08.2017 o godzinie czwartej nad ranem wystartują zawodnicy biorący udział w drugiej edycji ultra maratonu górskiego – „Gorce Ultra Trail”. Trasa najdłuższego z dystansów wynosi aż 102 km. Dla biegaczy pragnących zmierzyć się z górskimi podbiegami organizatorzy przygotowali też krótsze dystanse: 80 km i 40 km. Każdy z nich poprowadzi zielonym szlakiem przez Tylmanową na wierzchołek Lubania i dalej czerwonym szlakiem w stronę przełęczy Knurowskiej.

W kolejne weekendy na górskich trasach Nadleśnictwa Krościenko rywalizować będą kolarze. W dniach 18-20.08.2017 zmierzą się podczas etapowego, trzydniowego wyścigu „Ochotnica MTB 4 Towers”. Najdłuższa i najbardziej wymagająca technicznie trasa, na której zawodnicy rywalizować będą w niedzielę, poprowadzi w rejonie Lubania, przez teren Leśnictw Ochotnica i Grywałd. LINK

W niedzielę 27.08.2017 kolarze ponownie będą mieli okazję do sprawdzenia swych sił na górskich trasach. Tym razem zawody „Dare 2b Maraton MTB” odbędą się w Beskidzie Sądeckim, ze startem i metą w Piwnicznej. Zawodnicy pokonają podjazd na Wielkiego Rogacza, a następnie czerwonym szlakiem oraz leśną drogą przez teren Leśnictwa Czarna Woda i Leśnictwa Stare dotrą do Wielkiej Przehyby. Obie imprezy po raz pierwszy zagoszczą w kalendarzu zawodów sportowych rozgrywanych na naszym terenie.