Lista aktualności Lista aktualności

Kolejna edycja konkursu za nami

Sowy „znalazły” swoich nowych właścicieli w konkursie "poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę".

Za nami finał V edycji Konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”. 29 maja 2018 roku do decydującej odsłony trzyetapowego Konkursu przystąpiło 22 uczniów szkół podstawowych z powiatów Tatrzańskiego i Nowotarskiego.  W bieżącym roku wyjątkową była frekwencja dzieci biorących udział w pierwszym etapie konkursu. W 70 szkołach do rywalizacji przystąpiło aż 1103 uczniów. W tej sytuacji awans do finału, należy uznać za ich wielki sukces i dowód na ogrom wiedzy przyrodniczej, którą już teraz posiadają w swoich głowach. Dla nas organizatorów szczególnie miłym jest fakt, że biorący udział w Konkursie  młodsi uczniowie, chętnie startują w nim także w kolejnych latach. Okazuje się, że Ci młodsi wcale nie są pozbawieni szans na zwycięstwo. Dowodzi tego fakt, że w dwóch kolejnych latach zwyciężczyniami konkursu nie zostawały dzieci z najstarszych klas a te młodsze.

W tym roku finaliści mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 21 pytań. Oprócz wiedzy teoretycznej młodzież musiała wykazać się umiejętnością rozpoznawania różnych gatunków zwierząt i roślin a także wskazać na mapie wybrane obiekty z terenów Nadleśnictw Krościenko i Nowy Targ będących organizatorami Konkursu.  Laureatami V edycji Konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę” zostali:

I miejsce – Michalina Kowalczyk
Szkoła Podstawowa nr 1 w Spytkowicach

II miejsce – Tomasz Opyd
Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku

III miejsce – Marzena Kukla
Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczawnicy

Laureaci uhonorowani zostali bardzo atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi oraz statuetkami sów. Każdy z finalistów także otrzymał dyplom i ciekawe układanki logiczne.

Mamy nadzieję, że wspólny spacer z leśniczym po rezerwacie „Bór na Czerwonem” i żywy kontakt z torfowiskową roślinnością, był dla uczniów oraz ich opiekunów atrakcyjnym i niezapomnianym dodatkiem do i tak pełnego emocji dnia.                                                               

Laureatom i finalistom konkursu gratulujemy i zachęcamy uczniów do rywalizacji w następnej edycji.

Być może kultowa już statuetka sowy trafi właśnie do Ciebie!

Możesz także spróbować swoich sił i samodzielnie rozwiązać test, ponieważ umieszczamy go poniżej.