Lista aktualności Lista aktualności

Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 6 marca br. na terenie Gminy Krościenko nad Dunajcem przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
W eliminacjach tych wzięło udział dziewięcioro uczniów klas I-VI szkół podstawowych, dwanaścioro uczniów klas VII szkół podstawowych i II-III gimnazjum oraz czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwycięzców eliminacji na szczeblu szkolnym.

Komisję egzaminacyjną powołał Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu, a przewodniczył jej mł. bryg. Bartosz Worwa. W wyniku rozgrywek finałowych w poszczególnych grupach wiekowych, wyłoniono następujących laureatów:

Grupa I

1. Krzysztof Górecki – Szkoła Podstawowa w Krośnicy

2. Kamila Królczyk – Szkoła Podstawowa w Grywałdzie

3. Agnieszka Krężel – Szkoła Podstawowa w Krośnicy

Grupa II

1. Dawid Oleś – Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n.D.

2. Filip Czerwiec – Szkoła Podstawowa nr 1 w Krościenku n.D.

3. Katarzyna Józefczyk – Szkoła Podstawowa w Grywałdzie

Grupa III

1. Sylwia Ptak – L.O. w Krościenku n.D.

2. Marta Niezgoda – L.O. w Krościenku n.D.

3. Jakub Kordeczka – L.O. w Krościenku n.D.

Do eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 6 kwietnia 2018r. w Nowym Targu zakwalifikowali się z grupy I – Krzysztof Górecki i Kamila Królczyk, z grupy II – Dawid Oleś i Filip Czerwiec oraz z grupy III – Sylwia Ptak i Marta Niezgoda.

Organizatorami eliminacji gminnych był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Krościenku n.D. oraz Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem. Nagrody ufundowali również Pieniński Park Narodowy oraz Nadleśnictwo Krościenko n.D.

Źródło: UG Krościenko n.D.