Lista aktualności Lista aktualności

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na terenie Nadleśnictwa.

W pierwszą niedzielę marca w ponad 280 miastach na terenie całego kraju odbędzie się VI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

W pierwszą niedzielę marca w ponad 280 miastach na terenie całego kraju odbędzie się VI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.  Szacuje się, że w największym biegu pamięci w Polsce udział weźmie blisko 70.000 osób. W tym roku do akcji dołącza również Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce, organizując z tej okazji bieg, którego trasa poprowadzi przez teren Leśnictwa Szczawnica. 

Początek imprezy zaplanowany jest na godz. 10:30 przy Kaplicy na Sewerynówce. Organizatorzy przygotowali trzy trasy o różnych długościach.  Najdłuższy 10-cio kilometrowy bieg poprowadzi Doliną Potoku Sopotnickiego aż do obelisku upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych na Krzemieninach. Ponadto odbędzie się bieg na dystansie 4km oraz na dystansie 1963 metrów, którego długość nawiązuje do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Dystans ten jest wspólny dla wszystkich miast.

W programie przewidziano również odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych przy Kaplicy na Sewerynówce, wystąpienie przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej oraz występ grupy rekonstrukcyjnej.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy-Jabłonce  oraz Nadleśnictwo Krościenko serdecznie zapraszają wszystkich chętnych. Harmonogram zawodów dostępny jest na stronie www :

http://tropemwilczym.pl/bieg/szczawnica/