Lista aktualności Lista aktualności

Anna Figura wyrusza pobić rekord świata.

Pracownik Nadleśnictwa Krościenko - Anna Figura - zmierzy się z kobiecym rekordem świata dotyczącym najszybszego wejścia na najwyższy szczyt obu Ameryk - Aconcaguę.

      Po 10 dniach od wejścia do parku Anna dotarła na wysokość 6200m n.p.m. Aklimatyzacji dobiegła końca. Teraz zejście jak najniżej w dolinę, kilka dni odpoczynku, regeneracja i start.
      Anię wspiera Fundacja Lotto. Sponsorami wyprawy są: Dynafit, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, Termy Bukovina, Budrem, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Kraków, Towarzystwo Gimnastyczne SokółGniazdo w Zakopanem, 8a, Wtórpol, Lyofood, Exploruj.pl
Patronat medialny objęły: National Geographic Polska, Wysokie Obcasy,  RMF FM. Partnerem wyprawy jest: GoPro.

Starsze wiadomości:

 

22.XII.2016r

      Już za 3 dni rozpocznie się wyprawa Ani Figury, która za cel stawia sobie pobicie rekordu świata w wybiegnięciu na Aconcaguę, najwyższy szczyt obu Ameryk (6 962 m n.p.m).
25 grudnia br. o godz. 16.40 Ania wraz z ekipą: Katarzyna Figura, Łukasz Polaczyk i Marek Kowalski wyruszą samolotem z Balic do Santiago. 26 grudnia ok. godz. 11.00 wylądują w Chile. Z Santiago ruszą autobusem do Mendozy, by tam załatwić wszelkie formalności (w tym wykupienie pozwoleń na wejście do parku), zakup paliwa i produktów spożywczych niezbędnych podczas wyprawy. 
28 grudnia udadzą się do Puenta del Inca, gdzie rozpoczną wędrówkę do obozu Confluencia (3 390 m n.p.m.), a następnie do bazy Plaza de Mulas (4 300 m n.p.m.). Duży bagaż plus sprzęt poniosą muły.
Aklimatyzacja i zdobycie szczytu powinno zająć około 12 dni.
Po ataku szczytowym Anna zejdzie jak najniżej do doliny, aby się zregenerować. Możliwe, że Ania uda się na 3-4 noce do Puenta del Inca lub Penintes, aby nabrać sił na atak.
Pozostała część ekipy zejdzie do Plaza de Mulas, gdzie będą czekać na informację od Ani o starcie. Jedna osoba będzie czekać na Anię w Plaza de Mulas (4 300), kolejna na przełęczy Nido de Condores (5 500), ostatnia w obozie Colera (5 960 m n.p.m.) Atak na rekord świata przewidziany jest na 16-18 dzień od wejście do parku.
Sponsorami wyprawy są: Fundacja Lotto, Dynafit, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, Termy Bukovina, Budrem, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Kraków, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Ognisko w Zakopanem, 8a, Wtórpol, Lyofood
Patronat medialny objęły: National Geographic Polska, Wysokie Obcasy, RMF FM
Partnerem wyprawy jest: GoPro.
Załączone zdjęcia są przeznaczone do bezpłatnego użytku. Foto: Marek Kowalski