Lista aktualności Lista aktualności

"1000 drzew na minutę"

W dniu 29 maja br. na terenie Leśnictwa Ochotnica uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tylmanowej brali udział w akcji „1000 drzew na minutę".

Impreza w plenerze rozpoczęła się od spaceru szlakiem  w górę stoku , który w I etapie zakończył się w lesie na terenie Leśnictwa Ochotnica.  Podleśniczy Ryszard Kozub omówił  i pokazał technikę  sadzenia drzew w terenie górskim oraz  poinformował o konieczności odnowienia lasu . Dzieci podczas spaceru i sadzenia przypomniały sobie oraz poznały takie gatunki drzew jak  Jodła, Świerk, Modrzew, Buk, Jawor, Brzoza.  Wysadzając 50 szt sadzonek uczestnicy akcji przyczynili się do powiększenia leśnych  zasobów  i  choć byli  trochę zmęczeni to wracali z powrotem w dobrych humorach z poczuciem, że spełnili swój obowiązek  wobec przyrody.

Na koniec wszystkich w nagrodę czekał odpoczynek przy  ognisku z gorącym poczęstunkiem. Łącznie w akcji uczestniczyło 25 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tylmanowej, 3 opiekunów oraz pracownik Nadleśnictwa.

Sadzimy 1000 drzew na minutę"  to ogólnopolskie hasło, które ma uświadomić wkład leśników w zalesianie Polski. Co roku leśnicy w Polsce sadzą ok. 500 mln nowych drzew -  to prawie 1000 drzew na minutę.