Lista aktualności Lista aktualności

WAKACYJNE SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

SPOTKANIE BĘDĄCYCH NA WAKACJACH  DZIECI  ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z KRAKOWA Z LEŚNIKIEM W NADLEŚNICTWIE KROŚCIENKO

W dniu 14 sierpnia br. w siedzibie Nadleśnictwa odbyło się spotkanie  leśnika z uczniami szkół podstawowych z terenu Krakowa przebywających na kolonii w Krościenku .

Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów - gospodarczego, społecznego i przyrodniczego. Pokazanie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. Przekazanie uczniom, iż leśnicy są świadomi, jak wielkie znaczenie ma zachowanie możliwie dużej różnorodności biologicznej polskich lasów.

W trakcie spotkania z dziećmi Specjalista Służby Leśnej Krzysztof Witteczek pracownik Nadleśnictwa Krościenko zaprezentował dzieciom mundur leśnika, zapoznał dzieci z pracą leśnika i środowiskiem lasu. Z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przedstawił również informacje o przyrodzie polskiej i zakresie działalności Lasów Państwowych. W ramach kampanii społecznej „Świadomi zagrożenia" opowiedział dzieciom o bezpiecznym wypoczynku w lesie i zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują.

Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

W zajęciach uczestniczyło 46 dzieci z klas od jeden do sześć wraz z pięcioma opiekunkami: siostrami zakonnymi.

Na zakończenie zostały rozdane upominki dla dzieci w postaci folderów o Nadleśnictwie, malowanek, książeczek „Młody obserwator przyrody", opasek, kredek i długopisów.