Lista aktualności Lista aktualności

Uroczystość poświęcona upamiętnieniu Ofiary Zbrodni Katyńskiej

Uroczystość poświęcona upamiętnieniu Ofiary Zbrodni Katyńskiej

        Dnia 16 kwietnia 2013r w Krakowie odbyła się uroczystość poświęcona upamiętnieniu Ofiary Zbrodni Katyńskiej majora Karola Fulgencjusza Wojciechowskiego.

Po mszy świętej w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej nastąpił uroczysty przemarsz na bulwar Czerwieński i odsłonięcie pamiątkowej tablicy pod nowo posadzonym Dębem Pamięci.

Uroczystość jest jedną z wielu w ramach akcji "Katyń - ocalić od zapomnienia" przez upamiętnienie i uhonorowanie wszystkich ofiar Zbrodni Katyńskiej "Drzewem pamięci".

     Dzięki inicjatywie i dwuletnim staraniom nauczycielki I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie Pani Małgorzacie Łużeckiej - Pawlik ustanowiono miejsce pamięci Ofiary Zbrodni Katyńskiej. W uroczystości udział wzięli Dyrektor I L.O. Pan Tomasz Malicki z gronem pedagogów i uczniami liceum, wychowawcy i młodzież Gimnazjum Nr 1. im. K.S. Stanisława Konarskiego w Krakowie, rodzina zamordowanego majora K.F. Wojciechowskiego, Z-ca Dyrektora Regionalnego Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Leon Jagoda, Nadleśniczy Nadleśnictwa Krościenka - Olaf Dobrowolski.

        "Dąb pamięci" został ofiarowany przez Państwa Marię i Janusza Szewczyków z Krzywaczki, staraniem leśników małopolskich.