Lista aktualności Lista aktualności

Sportowa wiosna na terenie Nadleśnictwa Krościenko

Zawody biegowe: "Biegi w Szczawnicy", "Perły Małopolski", "Etapowa Triada".

Dnia 21 kwietnia 2018 r. odbyła się szósta edycja zawodów „Biegi w Szczawnicy”. Impreza ta na stałe wrosła już w kalendarz wiosennych startów biegowych rozgrywanych na terenie naszego nadleśnictwa. Tym razem bieg na dystansie 43 km miał rangę Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu górskim, a trasa prowadząca przez teren pięciu leśnictw Beskidu Sądeckiego i Małych Pienin była bardzo wymagająca.

Kolejną możliwością do wzięcia udziału w biegu, którego trasa prowadzi przez malownicze tereny naszego nadleśnictwa, będzie start w zawodach „Perły Małopolski”. Impreza odbędzie się już w najbliższą niedzielę 13.05.2018 r., a trasy poprowadzą przez teren Leśnictwa Małe Pieniny. Więcej informacji na stronie organizatora: http://perlymalopolski.pl/ppn-regulamin/

Biegacze górscy będą mogli również wystartować w „Etapowej Triadzie”, która odbędzie się w dniach 19-20.05.2018r. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ organizatorzy przewidzieli kilka tras na różnych dystansach prowadzących szlakami turystycznymi Gorc, Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego. Natomiast rowerzyści mają okazję poznać masyw Lubania startując w dziesiątej już edycji „Cyklokarpat” w Kluszkowcach  w dniu 26.05.2018.

Na trasach zawodów nie zabraknie pracowników Służby Leśnej, którzy sprawować będą kontrolę nad prawidłowym przebiegiem imprez.

Życzymy powodzenia, trzymamy kciuki za udane i bezpieczne przeprowadzenie zawodów, a także przypominamy o poszanowaniu przyrody i odpowiednim zachowaniu.