Lista aktualności Lista aktualności

Odbierz sadzonkę i posadź

Posadź otrzymane od leśników drzewka tam, gdzie możesz i będziesz mógł się nim opiekować.

Nadleśnictwo Krościenko zaprasza 24 kwietnia od godziny 10:00 po odbiór bezpłatnych sadzonek. Sadzonki drzew leśnych (Jodła w doniczkach) będą rozdawane nieodpłatnie.
Zainteresowani mogą odebrać maksymalnie    drzewka na osobę na placu przy biurze Nadleśnictwa Krościenko ( ul. Trzech Koron 4), aby następnie posadzić  je w wybranym przez siebie miejscu poza terenami zarządzanymi przez Lasy Państwowe.
Jeśli chodzi o bezpieczny, w sytuacji epidemii, sposób odbioru sadzonek, zwracamy się z prosbą o wcześniejsze umówienie się  telefoniczne z Nadleśnictwem. Na placu przed biurem Nadleśnictwa będzie przygotowany punkt na wolnym powietrzu, gdzie wyznaczony pracownik zabezpieczony w maseczkę i rękawiczki będzie  wydawał sadzonki osobom zainteresowanym. Wszystko będzie się odbywać przy zachowaniu odległości i ograniczonej liczby osób przy punkcie (tak jak jest to obecnie praktykowane w punktach sprzedaży).


Celem akcji jest szerokie zaangażowanie obywateli w pozytywne dla klimatu, środowiska i przyrody działanie, jakim jest sadzenie drzew.