Lista aktualności Lista aktualności

Nasi finaliści gry „Żywioły lasu” najlepsi w Polsce.

Drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kacwina zwyciężyła w finale w Warszawie !!!

Finał konkursu gry planszowej "Żywioły lasu" odbył się 14 czerwca w Warszawie, gdzie udział wzięło 8 najlepszych drużyn z całej Polski. Czterosobowa drużyna uczniów pod nazwą "Na tropie 3"  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kacwina wygrała cały turniej uzyskując 417 pkt w finale. Gratulujemy zwycięstwa uczniom z terenu naszego Nadleśnictwa. Podczas rozmów z nauczycielką, która czuwała nad przygotowaniami tej druzyny do konkursu wiemy, że uczniowie dużo czasu spędzili razem nad opanowaniem zasad i strategią gry. Jak widać praktyka czyni mistrza a finaliści oprócz satysfakcji z wygranej wrócili do Kacwina z cennymi nagrodami i wyposażeniem do pracowni przyrodniczej swojej szkoły.

Ranking finałowy 8 zespołów (link)

 

Informacje o eliminacjach do finału:

Eliminacje gry zespołowej „Żywioły Lasu” odbyły się na terenie całego kraju, w tym także w Nadleśnictwie Krościenko. W eliminacjach konkursu dn. 07 czerwca br. w siedzibie Nadleśnictwa uczestniczyło łącznie 11  czteroosobowych zespołów. Drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kacwina uzyskała 2 wynik w kraju uzyskując 833 pkt, więc będzie uczestniczyć w ścisłym finale. Finał odbędzie się w Warszawie dla 8 najlepszych zespołów.

W całej Polsce w 44 Nadleśnictwach, które zgłosiły możliwość przeprowadzenia konkursu, przeprowadzono eliminacje „Żywiołów Lasu” w dniach od 13 maja do 7 czerwca. W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie możliwość organizacji zawodów zgłosiły Nadleśnictwa: Krościenko oraz Nowy Targ. Łącznie w eliminacjach w Polsce udział wzięło blisko 300 drużyn (ponad 1000 uczniów).

„Żywioły lasu” to autorska gra planszowa przeznaczona do indywidualnej rozgrywki w gronie kilku osób.  Jej atutem jest dobrze zbalansowana mechanika, w której równoważy się aspekt losowości oraz wpływu decyzji podejmowanych przez gracza na przebieg gry. Przejrzyste i intuicyjne zasady pozwalają szybko wczuć się w grę bez względu na wiek czy doświadczenie w grach planszowych.

Ranking najlepszych zespołów na stronie "Zywiołów lasu" oraz pozostałe informacje o konkursie.