Lista aktualności Lista aktualności

LEŚNE STOISKA EDUKACYJNO-PROMOCYJNE

Nadleśnictwo Krościenko w ramach współpracy bierze czynny udział w różnych wydarzeniach wspierając głownie działania ościennych gmin wystawieniem leśnego stoiska edukacyjno-promocyjnego.

Wakacje to intensywny czas festynów i jarmarków, których głównym celem jest promocja regionu, zarówno wśród mieszkańców, jak i odwiedzających nasze strony turystów.

Nadleśnictwo Krościenko ramach współpracy bierze czynny udział w takich wydarzeniach wspierając głownie działania ościennych gmin wystawieniem leśnego stoiska edukacyjno-promocyjnego.

Na odwiedzjących nasze stoisko czekały zabawy przyrodnicze dla najmłodszych. Dorośli mogli poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę przyrodniczą oraz zdobyć garść przydatnych informacji o lasach, przyrodzie górskiej, ochronie i gospodarowaniu jej zasobami naturalnymi przez Lasy Państwowe, zachowaniu w lesie. Rozmowy z leśnikami były okazją do przekazania wartościowych wskazówek, a niekiedy do wyjaśnienia nurtujących wątpliwości. Zainteresowani na stoisku mogli także otrzymać sadzonki leśne oraz dowiedzieć się, jak je posadzić i dbać o nie.

Ostatnie imprezy, podczas których gościliśmy ze stoiskiem edukacyjno-promocyjnym:

25.06.2022Wianki na Dunajcu (Gmina Krościenko n.D.)

02.07.2022 – Finał akcji Czyste Tatry w Zakopanem

23.07.2022 – Jarmark Krościeński (Gmina Krościenko n.D.)

30.07.2022 - II Targi Produktu Regionalnego i Górskiego w Sromowcach Wyżnych, podczas których Nadleśnictwo Krościenko było również partnerem wydarzenia

06.08.2022 – Festyn OSP w Krośnicy, 13.08.2022

13.08.2022 - Festyn sołectw , Centrum, Zawodzie, Gmina Krościenko.

14.08.2022 - Festyn Sołecki w Grywałdzie

Dziękujemy za spotkania, miłą atmosferę i możliwość wymiany doświadczeń.