Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs przyrodniczy "Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę"

Nadleśnictwo Krościenko we współpracy z Nadleśnictwem Nowy Targ zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w szóstej edycji konkursu przyrodniczego „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”.

Celem konkursu jest zgłębienie wiedzy na temat rodzimej fauny i flory, wykształcanie w młodzieży zamiłowania do przyrody regionu, promowanie właściwych postaw ekologicznych oraz poszerzanie wiedzy na temat lasów i leśnictwa.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłorocznej edycji, w etapie szkolnym, do rywalizacji o statuetkę sowy przystąpiło 1098 dzieci z 70 szkół podstawowych naszego regionu. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu przyciągnie jeszcze większą liczbę startujących.

Trzyetapowy konkurs (regulamin do pobrania poniżej) rozpocznie się etapem szkolnym przeprowadzonym w poszczególnych szkołach w dniu 07.02.2019 roku a zakończy w dniu 22.05.2019 roku finałem, na terenie gościnnych progów Rancho-Lotu w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem”.

Serdecznie zapraszamy szkoły do udziału.

 

Terminy poszczególnych etapów:

  • Etap I – szkolny (7.02.2019 r.)
  • Etap II – rejonowy, w wybranych szkołach (3.04.2019 r.)
  • Etap III – finał, Rancho – Lot w Nowym Targu (22.05.2019 r.)