Lista aktualności Lista aktualności

Imprezy sportowe w styczniu 2019 r. na terenie Nadleśnictwa Krościenko

Aż trzy imprezy sportowe zostaną zorganizowane w styczniu 2019 r. na terenie będącym w zarządzie Nadleśnictwa Krościenko.

W styczniu Nadleśnictwo Krościenko będzie gospodarzem trzech imprez sportowych. Pierwsza  z nich, zawody biegowe TRIADA odbędzie się w dniach 05-06 styczeń 2019 r. w obrębie trzech pasm górskich: Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego. Trasy wiodą przez każdą z tych malowniczych grup górskich,  a dystanse do pokonania zaczynają się od 11 km a kończą na 65 km.

W sobotę 19.01.2019 r. ponad 1000 biegaczy weźmie udział w kolejnej już edycji zawodów „Zimowy Janosik”. W ramach imprezy rozegrane zostaną cztery biegi: Zimowy Janosik 10 km – Kierpce Maryny, Zimowy Janosik 20+ km – Zawiany Pyzdra,  Zimowy Janosik 45+ km – Bedzies Kwicoł oraz  Zimowy Janosik 50+ km – Spacer Murgrabiego. Trasy na terenie Leśnictwa Niedzica poprowadzą czerwonym szlakiem przez Cisówkę i Barwinkową Górę oraz drogą leśną prowadzącą zboczami Hombarku Niedzickiego. Przez teren Leśnictwa Łapsze zawodnicy przebiegną żółtym szlakiem z Łapszanki przez Groń do Łapsz Niżnych.

W kolejny weekendy na górskich trasach Nadleśnictwa Krościenko rywalizować będą biegacze. W dniu 27.01.2019 r. odbędzie się narciarski bieg klasyczny, ta forma wypoczynku przeznaczona jest dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, rekreacji i sportu w typowo górskim wydaniu. Bieg narciarski jest planowany na terenie Nadleśnictwa Piwniczna oraz w obszarze przygranicznym na terenie będącym w zarządzie Nadleśnictwa Krościenko. 

 

Adresy stron www organizatorów:

https://etapowatriada.pl

http://zimowyjanosik.pl

http://biegpopradzki.pl