Lista aktualności Lista aktualności

Imprezy sportowe na terenie Nadleśnictwa - zima 2020

Na terenie Nadleśnictwa odbędą się kolejne imprezy sportowe się w sezonie zimowym

Jedna z pierwszych z imprez w tym roku - "Gorce Ultra Trail WINTER 2020" - odbędzie się na terenie Leśnictw: Ochotnica i Grywałd.  Zawodnicy biorący udział w tej edycji ultra maratonu górskiego – „Gorce Ultra Trail WINTER” wystartują w  lutym:  22.02.2020r . Trasa najdłuższego z dystansów wynosi aż 42 km. Organizatorzy przygotowali też dwie krótsze dystanse w tym o długościach 10km oraz 24km. Większość tras jest poprowadzonych głównym czerwonym szlakiem papieskim i rozchodzącymi się szlakami w stronę Ochotnicy  i Kluszkowiec.

Więcej:  www.gorceultratrail.pl

Kolejną imprezą biegową na terenie Nadleśnictwa Kroscienko  jest "Tropem Wilczym, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". To już VIII edycja tego biegu, który w dniu 1 marca 2020r odbędzie się w ponad 370 miastach Polski w tym w Szczawnicy.  Więcej na temat imprezy można się dowiedzieć na stronie: https://tropemwilczym.org/

Historycznie w 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych z frekwencją ponad 75 000 uczestników.

 

Na trasach zawodów nie zabraknie pracowników Służby Leśnej, którzy sprawować będą kontrolę nad prawidłowym przebiegiem imprez.

Życzymy powodzenia, kibicujemy zawodnikom i trzymamy kciuki za udane i bezpieczne przeprowadzenie zawodów!