Lista aktualności Lista aktualności

Imprezy sportowe na terenie Nadleśnictwa - lato 2019

Na terenie Nadleśnictwa odbędą się kolejne imprezy sportowe się w sezonie letnim.

Pierwsza z imprez - "Gorce Ultra Trail" - odbędzie się na terenie Leśnictw: Ochotnica i Grywałd.  Zawodnicy biorący udział w czwartej edycji ultra maratonu górskiego – „Gorce Ultra Trail” wystartują w pierwszy weekend sierpnia 03-04.08.2019r . Trasa najdłuższego z dystansów wynosi aż 102 km. Organizatorzy przygotowali też cztery krótsze dystanse w tym o długościach 12km, 20km, 48km, 84km. Większość tras jest poprowadzonych zielonym szlakiem przez Tylmanową na wierzchołek Lubania i dalej czerwonym szlakiem w stronę przełęczy Knurowskiej.

Więcej:  www.gorceultratrail.pl

Kolejne zawody biegowe - " Ultrajanosik" 2019"  -  odbędą się w dniach 30.08.2018r - 01.09.2019r. Najdłuższa i najbardziej wymagająca technicznie trasa ma mierzyć 110km i poprowadzić będzie między innymi przez teren Leśnictw:  Niedzica i Łapsze. Pozostałe trasy o długościach 10km, 35km, 53km, 77km o różnych stopniach trudności także pozwolą  sprawdzić kondycję uczestników w pięknej scenerii terenów Spisza.

Więcej:  www.ultrajanosik.pl

We wrześniu 08.09.2019r w ramach zawodów rowerowych "Heboj na Przehybę" kolarze  będą mieli okazję do sprawdzenia swych sił na górskiej trasie.  Zawodnicy pokonają podjazd na Przehybę od Gołkowic Górnych. Trasa liczy 12 km.

Więcej: http://wyscigrowerowy.pl/category/heboj-na-przehybe/

 

Na trasach zawodów nie zabraknie pracowników Służby Leśnej, którzy sprawować będą kontrolę nad prawidłowym przebiegiem imprez.

Życzymy powodzenia, kibicujemy zawodnikom i trzymamy kciuki za udane i bezpieczne przeprowadzenie zawodów!