Lista aktualności Lista aktualności

Impreza biegowa w Szczawnicy

Nadleśnictwo Krościenko informuje, że w dniach 24-25 kwietnia 2015r odbędzie się w Szczawnicy duża ogólnopolska impreza biegowa.

Podczas zawodów zaplanowano 4 rodzaje tras biegowych o  różnej długości i trudności, które także  przebiegają przez teren Lasów Państwowych:

HARDY ROLLING 6km - Trasa prowadzi stokiem narciarskim pod górę na Szafranówkę i w dół wąwozem w kierunku deptaka nad Grajcarkiem.

CHYŻA DURBASZKA 20 km - Trasa prowadzi  z Jaworek przez Rezerwat Białej Wody, granią Małych Pienin do Szczawnicy.

WIELKA PREHYBA 42 km - Trasa prowadzi ze Szczawnicy szlakami Beskidu Sądeckiego przez Radziejową, przełęcz Gromadzką i granią Małych Pienin do samej Szczawnicy.

NIEPOKORNY MNICH 95 km - Trasa prowadzi szlakami Beskidu Sądeckiego przez Halę na Przechybie, Rytro, Eliaszówkę, w kierunku Małych Pienin, przecina granicę polsko-słowacką, zatacza pętlę przez  Vyšné Ružbachy do Czerwonego Klasztoru, i na koniec biegnie wzdłuż Dunajca do Szczawnicy.

Na chwilę obecną jest zgłoszonych ponad 1000 zawodników.

Nadleśnictwo Krościenko jest jednym z partnerów i patronów medialnych zawodów. Impreza biegowa w Szczawnicy jest także częścią kampanii Lasów Państwowych  „Biegam, bo lubię Lasy", której celem jest zachęcenie biegaczy do wyboru tras w leśnych ostępach i przekonanie tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną, że w lesie jest to zdrowsze i przyjemniejsze!!