Lista aktualności Lista aktualności

II (rejonowy) etap konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę” rozstrzygnięty!

3 kwietnia 2019 roku 220 uczniów klas IV-VIII spróbowało swoich sił w rejonowym etapie konkursu przyrodniczego

Warto nadmienić, iż udział w tym etapie brało po trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły, którzy to zostali wyłonieni jako osoby uzyskujące największą ilość punktów na etapie szkolnym.

Na terenie Nadleśnictwa Krościenko II etap odbył się w SP nr 1 w Krościenku oraz SP w Czarnej Górze. Laureatami po etapie rejonowym w tych szkołach zostali:

Marzena Kukla (53pkt) - SP nr 1 w Szczawnicy

Tomek Opyd (41 pkt) - SP nr 2 w Krościenku

Katarzyna Cabała (40.5pkt) - SP nr 1 w Szczawnicy

Szymon Gizak (41pkt) - SP w Jurgowie

Aleksandra Charczuk ( 39 pkt) - SP w Gronkowie

Zofia Wacław (36 pkt) - SP w Czarnej Górze

Uczniowie musieli się zmierzyć z testem pisemnym złożonym w większości z pytań zamkniętych, choć nie brakowało i pytań otwartych. Trzeba było wykazać się dużą wiedzą przyrodniczo- leśną gdyż zakres zagadnień poruszanych w teście był naprawdę szeroki, test naprawdę trudny. Dzieci stawiły czoło pytaniom dotyczącym ochrony przyrody; hodowli, ochrony i użytkowania lasu; gwary łowieckiej a także rozpoznawaniu z barwnych fotografii gatunków zwierząt i grzybów. Ponadto pytania nawiązywały również do wiedzy z zakresu geografii na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ i Krościenko oraz biologii i ekologii zwierząt i roślin żyjących w naszych lasach. Po 40 minutach wysilonej pracy uczestnicy konkursu udali się na poczęstunek przygotowany w szkołach, które były gospodarzami rejonów, a w tym czasie Komisja Konkursowa skrupulatnie sprawdzała prace. Ukoronowaniem zmagań było odczytanie wyników oraz wręczenie dzieciom nagród za wzięcie udziału w konkursie, oraz dyplomów dla trzech najlepszych uczestników, którzy to przechodzą do dalszego- III etapu VI edycji konkursy „Poznajemy nasze lasy i ojczystą przyrodę”.

Ostatni etap; finałowy odbędzie się 22 maja 2019 r w Rancho – Lot w Nowym Targu. Podczas tego etapu oprócz wiedzy teoretycznej będzie sprawdzana również w większym stopniu wiedza praktyczna (rozpoznawanie zwierząt i roślin na ilustracjach, zdjęciach, okazach zielnikowych oraz na podstawie głosów, tropów itp.).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, szczególne ukłony dla laureatów konkursu, poradziliście sobie śpiewająco z bardzo wymagającymi pytaniami! Cieszy nas pasja i zainteresowanie jakie wykazujecie otaczającą was przyrodą, podobnych wyników nie udałoby się wam bez takiego zaangażowania uzyskać. Bądźcie z siebie dumni, bo jest z czego! Mieć taką widzę w tak młodym wieku chciałby niejeden! Jednocześnie bardzo dziękujemy Nauczycielom, którzy nie tylko na co dzień wspierają dzieci w ich dążeniu do wiedzy, ale często sąrównież oparciem i inspiracją. Dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu i zaangażowanie. Do zobaczenia 22 maja!

Lista laureatów, którzy zakwalifikowali się do finału 22 maja oraz test z II etapu rejonowego - są do wglądu na stronie:  LINK