Lista aktualności Lista aktualności

I etap konkursu przyrodniczego za nami

Konkurs „Poznajmy nasze lasy i Ojczystą Przyrodę – piąta odsłona

W tym roku konkursowy test pisany był 6 lutego 2018 roku w 70 szkołach z terenu Powiatów Nowotarskiego I Tatrzańskiego. Przystąpiło do niego 1103 uczniów. Najwięcej z dotychczasowych edycji. Zadaniem szkolnego etapu rywalizacji było wyłonienie trojga - posiadających największą wiedzę przyrodniczą - uczniów, którzy zakwalifikowali się do kolejnego, rejonowego etapu rywalizacji. Przeprowadzimy go wspólnie z nauczycielami w dniu 5 kwietnia 2018 roku w wytypowanych szkołach. W każdej z tych szkół pojawi się wtedy leśnik. Zadaniem tego etapu rywalizacji jest wyłonienie dzieci awansujących do finału Konkursu, który odbędzie się w Nowym Targu w dniu 29 maja 2018 roku. Będzie 24 finalistów ponieważ z każdej z 8 „szkół - rejonów” do finału awansuje tylko troje.

Na zwycięzców finałowej rywalizacji czekają już statuetki sów, będące główną wygraną w Konkursie.

Lista zakwalifikowanych do etapu rejonowego dzieci oraz przydział szkół do poszczególnych rejonów zainteresowani znajdą w załącznikach poniżej.  W zasięgu terytorialnym  Nadleśnictwa Nowy Targ  w konkursie brały udział 53 Szkoły (882 łącznie uczniów) natomiast z terenu Nadleśnictwa Krościenko 17 Szkół ( łącznie 221 uczniów ). II etap rejonowy dla Szkół z terenu Nadleśnictwa Krościenko odbędzie się w Szkołach Podstawowych w Krościenku oraz w Czarnej Górze ( szczegółowe informacje w załącznikach poniżej).

Bardzo nas cieszy tegoroczna  ilość uczestników Konkursu. O wiele bardziej cieszy nas jednak to, że wyniki niełatwego przecież testu, świadczą o tym, że wiele dzieci udało nam się oderwać od komputerów i skierować ich uwagę na zagadnienia leśne. Mamy nadzieję, że to zaciekawienie zaprocentuje ich potrzebą spędzania czasu w lesie i weryfikowania wiedzy, którą mają w praktyce. Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę, możesz także rozwiązać test, który pisały dzieci w szkołach. Jest zamieszczony poniżej wraz z kluczem.