Lista aktualności Lista aktualności

Etap szkolny konkursu z nami.

I odsłona konkursu "Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę" - VI edycja

Za nami etap szkolny. Znamy już najlepszych szkolnych przyrodników i ich wyniki.

Popularność organizowanego przez nadleśnictwo konkursu wiedzy przyrodniczej nie słabnie. Tegoroczna VI edycja zgromadziła na starcie uczniów z 74 szkół Podhala, Spisza i Orawy. W etapie szkolnym wzięło udział 1099 dzieci szkół podstawowych co dowodzi, że wymyślona przed laty formuła Konkursu się sprawdza.

Celem rywalizacji na tym etapie było wyłonienie trojga najlepszych uczestników z każdej szkoły, kwalifikujących się do kolejnego, rejonowego etapu. Przeprowadzimy go wspólnie z nauczycielami w dniu 3 kwietnia 2019 roku w wytypowanych szkołach. Listę szkół – gospodarzy II etapu oraz dzieci zakwalifikowanych do dalszej rywalizacji publikujemy poniżej. Zainteresowanych prosimy o zaznajomienie się z nią. W każdej z tych szkół w umówionym terminie pojawi się leśnik odpowiadający za przeprowadzenie Konkursu w szkole.

Zadaniem rejonowego etapu rywalizacji będzie wyłonienie dzieci awansujących do finału Konkursu, który odbędzie się w Nowym Targu w dniu 22 maja 2019 roku. Będzie 30 finalistów ponieważ z każdej z 10 „szkół – gospodarzy rejonów” do finału awansuje  troje. Główną nagrodą w Konkursie są „kultowe” już statuetki sów a dodatkową atrakcję finału ma stanowić spotkanie z szefem Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy panem Józefem Świdroniem i pszczołami. Bardzo nas cieszy ilość uczniów biorących udział w Konkursie. Mimo iż wymyślane przez organizatorów  pytania nie należą do łatwych, to wyniki osiągane przez młodzież świadczą o tym, że wielu dzieciom udało oderwać się od komputerów i skierować ich uwagę na zagadnienia leśne. Mamy nadzieję, że to zaciekawienie zaprocentuje ich potrzebą spędzania czasu w lesie i weryfikowania wiedzy, którą już mają w praktyce.

Wszystkim, nie tylko tym najlepszym, lecz biorącym udział w Konkursie gratulujemy już zdobytej wiedzy, odwagi i podziwiamy Was za wysiłek a Waszym opiekunom dziękujemy za czas i energię jaką poświęcają by moglibyście wziąć udział w konkursie.