Lista aktualności Lista aktualności

ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.2013

ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

 

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom".

 

5 marca 2013 w strażnicy OSP w Krościenku nad Dunajcem przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju udział wzięło: czternastu uczniów szkół podstawowych, sześciu uczniów gimnazjum oraz jeden uczeń szkoły ponadgimnazjalnej.

Komisji egzaminacyjnej powołanej przez Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Targu przewodniczył mł. kpt. Piotr Domalewski.

Ostateczne wyniki rozgrywek finałowych przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1-      Błażej Knutelski – Szkoła Podstawowa w Grywałdzie

2-      Sylwia Ptak – Szkoła Podstawowa w Krościenku

3-      Jakub Kordeczka – Szkoła Podstawowa w Krościenku

II grupa wiekowa (gimnazja)

1-  Marcin Królczyk

2-  Mateusz Potaśnik

3-      Jakub Potaśnik

III grupa wiekowa  (szkoły ponadgimnazjalne)

1-      Wojciech Królczyk

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się z grupy I – Błażej Knutelski i Sylwia Ptak, z grupy II – Marcin Królczyk i Mateusz Potaśnik oraz z grupy III – Wojciech Królczyk.

Laureatów etapu gminnego czeka jeszcze długa droga do sukcesu na etapie centralnym. W Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Targu będą walczyć na etapie powiatowym. Jeśli tutaj osiągną sukces, wówczas będziemy trzymać za nich kciuki w etapie wojewódzkim. Po przekroczeniu tego progu pozostaje już walka o ścisłą czołówkę. Mamy tu już dobre doświadczenia bo w ubiegłym roku Wojciech Królczyk z Krościenka otarł się o eliminacje centralne.

Organizatorami  eliminacji gminnych był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Krościenku n.D oraz Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem.

Nadleśnictwo Krościenko reprezentowane przez Krzysztofa Witteczka wraz z Pienińskim Parkiem Narodowym reprezentowanym przez Bogusława Kazika od wielu lat jest współorganizatorem turnieju i jak co roku przekazało nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej.