Lista aktualności Lista aktualności

Dzień ziemi

Na terenie Leśnictwa Stare podczas Dnia Ziemi dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej sadziły las.

       Z okazji obchodów Dnia Ziemi w dniu 20 kwietnia około 70 dzieci wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej brało udział w plenerowym spotkaniu z leśnikami. Spotkanie rozpoczęło się "zieloną lekcją" podczas której dzieci zapoznały się z pochodzeniem sadzonek, sposobem ich produkcji i powstawaniem lasu.  Na podstawie przyniesionych pomocy naukowych (ulistnione gałązki drzew oraz eksponaty  ptaków) dzieci rozpoznawały podstawowe gatunki drzew i okolicznych ptaków. Nie zabrakło efektów dźwiękowych ( naśladowanie poprzez tubę ryków jelenia oraz odgłosów sarny).

Po lekcji wraz ze starszą grupą uczniów udano się drogą do oddziału 58a aby posadzić kilkadziesiąt sadzonek jodły w poprawkach. Przed sadzeniem Leśniczy Leśnictwa Stare pokazał sposób sadzenia oraz omówił sposoby ochrony drzewek. Do sadzenia nie brakowało chętnych, mimo iż wykonanie placówki oraz dołka na sadzonkę nie należy do łatwych w górskim terenie. Po sadzeniu wszyscy zeszli na wspólne ognisko przy którym odbyło się tradycyjne pieczenie kiełbasek.

Spotkanie poprowadzili pracownicy  Nadleśnictwa: Tomasz Dziedzic (specjalista SL), Waldemar Wiercioch (Leśniczy L-ctwa Stare) oraz Stanisław Biel ( Podleśniczy L-ctwa Stare).

Więcej zdjęć na stronie: http://www.sp-szlachtowa.pl/index.php/zdjecia/rok-2017-2018/765-dzien-ziemi-atr-gal